Dla prasy

Crowdshopping - kupowanie społecznościowe

Serwis dziobacz.pl*) powstał na podstawie prostych obserwacji zachowań konsumentów i handlowców na rynku powszechnych towarów i usług.

Zwykle, gdy planujemy jakiś poważniejszy zakup, zastanawiamy się nad tym gdzie i jak kupić aby było bezpiecznie, tanio i w miarę szybko. Szukamy ofert w internecie i czasem trafiamy na jakąś okazję. Jeśli akurat sprzedawcy nie oferują promocji - jesteśmy zdani na ich standardową ofertę.

Dzięki serwisowi dziobacz.pl możemy to zmienić i taką "okazję promocyjną" wykreować samemu.

Nie wdając sie w indywidualne wyliczenia wiemy, że zwykle możemy liczyć na rabat gdy kupujemy więcej. Dotyczy to większości relacji handlowych kupujący - sprzedający.
Portal dziobacz.pl wykorzystuje to zjawisko i pozwala łączyć w grupy zakupowe osoby, które chcą w danej chwili zakupić jednakowe produkty lub usługi.
Na przykład - chcesz kupić konsolę do gier? Nic prostszego. Zakładasz darmowe konto w serwisie www.dziobacz.pl i opisujesz produkt we własnym projekcie zakupowym. W ciągu 24 godzin kontaktuje sie z Tobą Opiekun Twojego projektu i ustalacie wejściowe parametry projektu: np. oczekiwaną cenę, preferowanych dostawców, warunki gwarancji i dostawy.
Opiekun wyszukuje najkorzystniejszą ofertę od wielu dostawców, negocjuje ostateczne warunki i po ostatecznym uzgodnieniu uaktywnia projekt w serwisie.
Staje się on widoczny dla wszystkich na tablicy projektów serwisu.
Od tej chwili do projektu mogą dołączać inni uczestnicy rozbudowując grupę zakupową.
Projekt kończy się z chwilą uzyskania wymaganej liczby uczestników lub po upływie założonego czasu trwania projektu (domyślnie 14 dni).

Realizacja transakcji przebiega standardowo. Stronami transakcji są poszczególni uczestnicy projektu oraz wyłoniony w drodze negocjacji dostawca.

Jako zarejestrowany użytkownik serwisu możesz też dopisywać się do projektów innych użytkowników i tym samym kupować taniej.

Nabywając towary za pomocą naszego portalu, uczestnicy korzystają ze specjalnego programu lojalnościowego i zdobywają punkty zwane ziarenkami

Ziarenka można wykorzystać do płacenia za nastepne zakupy. W przyszłości mogą pojawić się inne sposoby na wykorzystania ziarenek
 

Portal dziobacz.pl jest pierwszym tego typu serwisem w Polsce.
Rejestracja w systemie oraz uczestnictwo w projektach jest bezpłatne.
Nie pobieramy żadnych opłat od strony kupujących.


*) Nazwa dziobacz.pl została wybrana jako najlepiej kojarząca się z "wydziobywaniem okazji" na rynku. Poza fonetyczną zbieżnością, nie ma nic wspólnego z żadnym zwierzęciem (zarówno wodnym jak i lądowym).

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem