PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dziobacz.pl jest systemem internetowym pomagającym skupiać i organizować grupy zakupowe zainteresowane zakupem konkretnego towaru lub usługi na takich samych warunkach i w tym samym czasie.
Aby korzystać z portalu należy założyć konto. Wystarczy wypełnić prosty formularz podając swój adres e-mail oraz ustalając indywidualne hasło dostępu. Hasło powinno zawierać co najmniej 1 cyfrę i jedną dużą literę i składać się z przynajmniej 8 znaków.
Projekty zakupowe mogą dotyczyć wystandaryzowanych towarów codziennego użytku. Towary muszą być nowe, pochodzić z legalnego źródła i muszą być objęte pełną gwarancją producenta na terenie Polski.
Nie. Projekty zakupowe dotyczą tylko towarów nowych.
Po pojawieniu się nowego projektu zakupowego, reprezentujący grupę zakupową Opiekun projektu wyszukuje najkorzystniejszej oferty rynkowej. Negocjuje w imieniu grupy warunki kontraktu. Grupowanie popytu pozwala na wynegocjowanie lepszych warunków niż byłoby to możliwe przez indywidualnych nabywców.
Liczebność grupy zależy od jednostkowej ceny produktu, oraz warunków zdefiniowanych przez Dostawcę podczas negocjacji. Jest to minimalna liczba towarów, przy której Dostawca jest skłonny udzielić satysfakcjonującego rabatu.
Projekt kończy się w chwili zebrania się pełnej grupy zakupowej lub wraz z upływem ustalonego czasu trwania projektu. Standardowo czas trwania projektu wynosi 14 dni.
Opiekun projektu to pracownik serwisu dziobacz.pl, który odpowiedzialny jest za odpowiednią współprace z Autorem projektu oraz z grupą zakupową. Pomaga w odpowiednim skonstruowaniu projektu zakupowego, ustala wstępne warunki przyszłej transakcji. Po ustaleniu tych warunków z Autorem projektu rozpoczyna wyszukiwanie najlepszego Dostawcy. Kieruje się przy tym interesem grupy zakupowej. Po wynegocjowaniu najkorzystniejszych warunków, Opiekun umieszcza projekt na głównej tablicy portalu. Od tej pory do projektu mogą przystępować inni użytkownicy wypełniając grupę.
Po ustaleniu tych warunków projektu z jego Autorem, Opiekun projektu rozpoczyna wyszukiwanie najlepszego Dostawcy. Korzysta przy tym z wewnętrznej bazy dostawców oraz wyszukuje ofert na rynku. Przy wyborze optymalnego Dostawcy, Opiekun kieruje się interesem grupy zakupowej.

1.Założenie projektu przez Autora projektu.

2. Obróbka projektu przez Autora i Opiekuna. Uzupełnianie formularza projektu. Ustalanie oczekiwanej ceny.

3. Wyszukanie oferty od Dostawcy. Negocjowanie warunków transakcji i ostateczne ustalenie parametrów projektu (liczebność grupy, cena).

4. Opublikowanie projektu na tablicy portalu.

5. Promowanie projektu w mediach społecznościowych.

6. Dołączanie do projektu nowych uczestników.

7. Przyjmowanie ofert od ewentualnych nowych, konkurencyjnych Dostawców.

8. Zakończenie projektu (wypełnienie grupy lub upływ czasu).

9. Oczekiwanie na wpłaty uczestników. Przekazanie zapłaty do Dostawcy.

10. Wysyłka towarów przez Dostawcę do Kupujących.

Zgodnie z regulaminem (§6. Ust. 2.) przystąpienie do projektu stanowi ofertę zawarcia umowy kupna-sprzedaży i jest wiążące. Wycofanie się z uczestnictwa z projektu jest możliwe jedynie w uzasadnionych przypadkach. Decyzję o umożliwieniu wycofania się podejmuje Administrator portalu na podstawie wniosku uczestnika. Prosimy zatem o przemyślane zgłoszenia.
Wycofanie się z projektu bez zgody Administratora jest równoznaczne z niewykonaniem zobowiązania wynikającego z oferty. Sankcje regulują odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
Brak zapłaty za towar traktowany jest jak wycofanie się z projektu bez uzgodnienia z Administratorem portalu. Konsekwencje opisane są w odpowiedzi na pytanie: "Jakie są konsekwencje wycofania się z projektu?"
Czas realizacji transakcji zależy od warunków, jakie zadeklarował Dostawca. Ten czas jest elementem uzgodnień na etapie negocjowania warunków transakcji. Przybliżona data realizacji transakcji znajduje się w opisie każdego projektu.
Tak. Jeśli Dostawca oferuje towar w różnych kolorach, rozmiarach itp. W korespondencji z Opiekunem można określić te parametry. W tym celu należy skontaktować się z Opiekunem niezwłocznie po dołączeniu do projektu. W przypadku braku takiej deklaracji ze strony kupującego, parametry te będą dobrane według uznania Dostawcy.
Tak. Podczas zakładania projektu, jak również przy dołączaniu do istniejącego projektu wpisujemy liczbę kupowanych egzemplarzy.
Ziarenka są rabatowymi punktami lojalnościowymi. Można je wykorzystać podczas dokonywania płatności za zakupione towary. Ziarenka można zdobyć poprzez kupowanie towarów (każdy projekt okresla liczbę ziarenek do zdobycia) albo podczas akcji promocyjnych organizowanych przez Administratora. Zasady funkcjonowania Ziarenek opisane są w odpowiedniej procedurze
Tutaj będzie odpowiedź na Twoje pytanie. Możesz je zadać klikając TUTAJ
Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Rozumiem